طراحی سایت
X

پورتال سازمانی آریاپورتال

طراحی پورتال سازمانی

نسخه سازمانی نرم افزار آریا پورتال با هدف تامین زیر ساخت لازم برای تامین نیاز سازمان ها در عرصه اینترنت و شبکه درون سازمانی طراحی شده است.
نسخه سازمانی نرم افزار آریا پورتال علاوه بر پوشش کامل نیازهای اطلاع رسانی، مدیریت دانش سازمانی، مدیریت محتوا و مدیریت ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی، به گونه ای طراحی شده که با افزودن مولفه های لازم، بهترین کارایی را در حوزه مدیریت فرآیندهای سازمانی، گردش کار الکترونیکی، عرضه خدمات الکترونیکی و یکپارچه سازی در لایه های مختلف اعم از امنیت، داده و سرویس فراهم نماید.
با توجه به حجم بالای گردش اطلاعات، ارتباطات و عملیات فرآیندی در پورتال نسخه سازمانی، برای میزبانی وب این نسخه، حداقل به یک سرور مجازی یا اختصاصی با مشخصات فنی متناسب با ترافیک پیش بینی شده برای آن نیاز است. نسخه سازمانی این قابلیت را دارد که برای پورتال هایی با حجم ترافیک خیلی بالا، به صورت توزیع شده بر روی چند سرور، پیکر بندی و اجرا شود. نسخه سازمانی پورتال آریا در کلیه لایه ها از سیستم ضد نفوذ امنیتی بسیار قدرتمندی برخوردار است و با توجه به داشتن قابلیت های توزیع پردازش و موتور کشینگ در لایه های داده و سرویس نمایش، بیشترین سرعت و بالاترین ظرفیت پاسخگویی به تعداد کاربر همزمان را داراست.

 • ویژگی های عمومی
 • ویژگی ها- اختصاصی
 • ظاهر
 • خدمات پشتیبانی
استفاده از فن‌آوری NET.

بهره‌گیری از این فن‌آوری که دامنه نفوذ آن روزبه‌روز افزایش‌یافته است و به‌خصوص نیروی متخصص و مجرب آن در ایران کم نیست باعث می‌شود محدودیت‌های پیش روی توسعه نرم‌افزار چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ هزینه‌ای کاهش یابد و درنتیجه ارائه راه‌حل‌های مبتنی بر این فن‌آوری بیشتر از سایر فن‌آوری‌های مشابه جامعه عمل به خود بپوشاند.


معماری چندلایه

برخورداری از معماری چندلایه به‌عنوان یک اصل اساسی در طراحی نرم‌افزار و استقلال عملیاتی لایه دسترسی به اطلاعات، لایه منطقی، لایه ظاهری و جلوگیری از تهدیدهای ناشی از طراحی تک لایه، قابلیت‌های نرم‌افزار برای توسعه چه ازلحاظ کارکرد و چه ازنظر ساختار گرافیکی افزایش یابد.


انعطاف و مقیاس‌ پذیری

ساختار ماژولار این امکان را به کاربر می‌دهد تا متناسب با نیاز خود و انتخاب و نصب طیف ماژول‌هایی که هر یک کاربری تازه‌ای به پرتال می‌بخشد، نیاز خود را برای رسیدن به اهداف سازمانی مشخص مرتفع کند. با توجه به حوزه وسیع انتشار نرم‌افزار و تعدد توسعه‌دهندگان آن معمولاً به ازای هر نیاز مشخص، ما به ازای در قالب ماژول ارائه‌شده است. علاوه بر آن امکان توسعه و طراحی ماژول برای نیازهای خاص نیز به‌خوبی در نرم‌افزار دیده‌شده است.


یکپارچگی با سایر نرم‌افزارها

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار موفق امکان اتصال و برقراری ارتباط با سایر نرم‌افزارها و بانک‌های اطلاعاتی موجود در یک سازمان یا شرکت است. بستر برنامه‌نویسی پرتال به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که می‌تواند با اکثر نرم‌افزارهای متداول سازمانی ارتباط برقرار کرده و با استفاده از این ویژگی به تبادل اطلاعات با این دست از نرم‌افزارهای بپردازد. این مهم باعث ایجاد سطح بالای از یکپارچگی و ارائه انواع سرویس‌ها از طریق پرتال می‌شود.


بومی‌سازی

نرم‌افزار به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که امکان تغییر زبان و بومی‌سازی آن با نصب بسته‌های زبانی به‌راحتی صورت گیرد. هم‌اکنون بسته‌های اکثر زبان‌ها برای نرم‌افزار وجود دارد لذا برای توسعه پرتال به سایر زبان‌ها صرفاً با انتخاب بستۀ زبانی موردنظر و نصب آن در پرتال فرآیند بومی‌سازی هسته نرم‌افزار انجام می‌شود.


زیر پرتال‌ها

این خاصیت پرتال بنا به اقرار اکثر کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات یکی از بی‌بدیل‌ترین خصوصیات نرم‌افزار محسوب می‌شود. با استفاده از این ویژگی با یک‌بار نصب نرم‌افزار می‌توان به تعداد نامحدود زیر پرتال تولید کرد. این زیر پرتال‌ها که خاصیت‌های کلی خود را از پرتال اصلی به ارث می‌برند در عمل می‌توانند کاملاً مستقل دارای ساختار گرافیکی، ماژولی، محتوایی و دارای طیف اختصاصی کاربران و سطوح دسترسی باشند. مدیریت پرتال مرکزی دارای نظارت عالیه بر تمام زیر پرتال‌ها است اما از حیث مدیریت اجرایی، زیر پرتال‌ها می‌توانند مدیریت خاص خود را داشته باشند.


سطوح دسترسی بر مبنای ساختار سازمانی

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار امکان تعریف گروه‌های کاربری متفاوت و نامحدود و همین‌طور تعریف نقش ایشان در نرم‌افزار و ارائه سطوح دسترسی مشخص برای هر نقش یا کاربر است. این مهم شرایطی را فراهم می‌کند تا ساختار سازمانی و سیاست‌های مدیریت به‌راحتی از طریق تعریف سطوح دسترسی میسر باشد.


ثبت رویدادها

این نرم‌افزار مجهز به یک سامانه قدرتمند ثبت عملکرد است که امکان ذخیره‌سازی فعالیت کاربران، تغییرات نرم‌افزار، عملکرد مدیران سایت و زیر پرتال‌ها را میسر می‌سازد. این سامانه کنترل و نظارت پرتال را به معنای واقعی آن ممکن می‌سازد.


تنوع ساختار گرافیکی

همان‌طور که قبلاً اشاره شد نرم‌افزار از یک زیربنای چندلایه در طراحی بهره می‌برد. یکی از قابلیت‌هایی که این ساختار به نرم‌افزار می‌بخشد امکان دارا بودن ساختار گرافیکی متنوع است. نرم‌افزار می‌تواند دارای چندین پوسته ظاهری باشد و بنا به نظر مدیران پرتال در بخش‌های مختلف پرتال به کار روند و یا در دوره‌های زمانی مختلف و متناسب با تشخیص مدیریت به‌عنوان پوسته اصلی استفاده شوند.


نسخه بندی محتوا

این خاصیت پرتال باعث می‌شود تمام محتوای ویرایش شده پرتال در بخش‌های مختلف همراه با نسخه‌های اولیه ذخیره شوند و در صورت نیاز به استفاده از نسخه‌های قبلی این امکان وجود داشته باشد که نسخه‌های قبلی بازآوری شوند. نسخه‌های ویرایش شده بر اساس تاریخ ویرایش در بخش مدیریت محتوای همان بخش موجود است و کافی است کاربر با کلیک بر روی محتوای موردنظر آن را بازآوری کند.

ردیف عنوان ردیف عنوان ردیف عنوان
1 پوسته واکنشگرا 2 تنظيمات عمومي پورتال 3 مديريت صفحات
4 مدیریت منوها 5 مديريت زبان 6 مديريت پوسته و قالب
7 مديريت نقشهاي امنيتي 8 مديريت كاربران 9 مديريت حساب کاربری
10 مدیریت سطوح دسترسی 11 گزارش بازدید سایت 12 ارسال و اشتراک در خبرنامه
13 مديريت فايل ها و پوشه ها 14 سطل بازيابي 15 مشاهده لاگ سيستم
16 آناليز سايت (گوگل) 17 مدیریت محتوا 18 ويرايشگر پيشرفته
19 فرم ساز الکترونیک 20 اخبار با گالری و RSS 21 گالری تصاویر
22 اسلاید شو 23 نمایش و اجرای فلش 24 پرسش های متداول
25 پیوندها (لینک های مرتبط) 26 فرم و مدیریت تماس با ما 27 چت و گفتگوی آنلاین
28 درخواست همکاری (استخدام) 29 نظرسنجی 30 مدیریت مقالات
31 تب های عمودی و افقی 32 اشتراک خبری (RSS) 33 پاپ آپ (Popup)
34 نقشه سایت 35 منبع فایل (دانلود) 36 جستجوی یکپارچه سایت
37 نمایش اوقات شرعی 38 تقویم و مناسبت ها 39 متن متحرک
40 دکمه های شناور شبکه های اجتماعی 41 نمایش سایت های دیگر 42 اطلاعیه ها
42 پیشنهادات و انتقادات 44 مناقصه ها و مزایده ها 45 بخش نامه ها و آیین نامه ها
46 پیام داخلی 47 ارتباط مستقیم با مدیران 48 دفتر تلفن و آدرس ها
49 پروژه ها و طرح ها 50 شرکت ها 51 معرفی محصولات و خدمات
52 مشتریان 53 نمایندگی ها 54 معرفی افراد و شخصیت ها
55 اطلاعات کارکنان 56 کتابخانه دیجیتال 57 استخدام پیشرفته
58 گالری تصاویر پیشرفته و سه بعدی 59 گالری فیلم 60 تالارهای گفتگو
61 فرم و لیست های پیشرفته 62 اسلایدشو پیشرفته لایه ای 63 ایمیل مارکتینگ
64 چت آنلاین (پشتیبانی زنده) 65 ساختار سفارشی عضویت کاربران 66 فرم عضویت سفارشی
67 ثبت نام گروهی کاربران 68 استخراج لیست های کاربری 69 مديريت اسناد و مدارك پیشرفته (EDMS)

امروزه تقریباً هر مشتری جدیدی یک نسخه قابل نمایش در موبایل از وب سایت خود را می‌خواهد، چرا که عملاً مبحثی ضروری است. طراحی انطباق‌پذیر وب سایت روشی است که در آن طراحی سایت باید به‌گونه‌ای باشد که سایت بدون هیچ مشکلی چه از لحاظ رزولوشن و چه پلتفرم و یا مواردی دیگر به نمایش درآید. این عملیات شامل ترکیبی از چیدمان‌ها و شبکه‌های تصاویر و استفاده زیرکانه از دستورات CSS می‌باشد. وقتی که کاربر از پشت لپ‌تاپ برخاسته و از تبلت استفاده می‌کند، وب سایت می‌بایست جهت نمایش کیفیت تصویر، اندازه تصاویر و قابلیت‌های برنامه نویسی، خود را منطبق سازد. به عبارت دیگر، وب سایت جهت پاسخگویی خودکار به تصمیمات و اولویت‌های کاربر خود باید فن‌آوری مرتبط را در اختیار داشته باشد برای طراحی پوسته سایت، چندین طرح متفاوت و برتر روز دنیا در اختیار کارگزار/مشتری گذاشته شده، با سلیقه ایشان آشنا شده و بر همین اساس یک اتود گرافیکی اختصاصی در اختیار ایشان قرار می‌گیرد. پس از تأیید طرح نهایی از سوی این شرکت، فرآیند تبدیل طرح گرافیکی به پوسته قابل استفاده در نرم افزار انجام خواهد شد.

 • هدف از فعالیتهای دوره پشتیبانی، تلاش برای ارائه خدمات نرم‌افزار به مشتری، بدون وقفه و بدون از دست دادن اطلاعات و ارتقاء کارایی خدمات نرم‌افزار است.
 • پشتیبانی تلفنی، برای پاسخ به مسائل و مشکلات احتمالی مشتری در ساعات کاری هفته.
 • پشتیبانی توسط کارشناس شرکت برای رفع مشکلات احتمالی در کارکرد نرم‌افزار در ساعات کاری هفته.
 • به روزرسانی نرم‌افزار و نصب نسخه‌های جدیدتر.
 • تهیه نسخه‌های پشتیبان از اطلاعات نرم‌افزار به صورت ماهیانه.
 • تلاش برای بازیابی اطلاعات در صورت بروز خطا، حمله یا سوءاستفاده در سامانه و به حداقل رساندن از دست دادن اطلاعات.
 • نظارت امنیتی در جهت حفاظت از هرگونه اختلال در خدمات و دستکاری اطلاعات بوسیله هکرها.
 • آموزش کار در طول مدت پشتیبانی به درخواست مشتری.

مشاوره رایگان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پورتال سازمانی آریاپورتال و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان با تجربه ما، به صفحه مشاوره رایگان مراجعه نموده، یک فرم ساده را تکمیل و ارسال نمایید.

Top Numbers

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium dolore mque laudan tium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae consectetur adipiscing elit.

0

Clients

0

Downloads

0

Followers

0

Comments